úterý 13. května 2014

Klenotnictví online - vybírám přívěšek
Zaujala mě další výzva webu 
Blogerky.cz , a to tématem, kterým jsou zlaté šperky

Ryzí zlato24 karátů a je velice měkké, proto by se šperky z něj vyrobené lehce deformovaly. Aby byl zlatý šperk pevný, je potřeba použít k jeho výrobě slitinu zlata s jiným kovem, nejčastěji to bývá stříbro, měď, zinek, palladium či nikl. Podle příměsi pak šperk mívá odlišnou barvu, od známé žlutavé až po bílou. 
Ryzost zlata se udává nejen v karátech, ale i podílem zlata ve slitině. Kdo má rád matematiku jako já, snadno se dopočítá, že u nás prodávané zlato označované puncem 585/1000 je tedy 14 karátové. Punc je značka státní zkušebny a tou je vyznačena ryzost na předmětech a špercích z drahých kovů. Pro srovnání např. v Německu se často prodává zlato 9 karátové, v Asii pak především zlato nejméně 18 karátové, které je luxusnější, ale samozřejmě i dražší. 

Zůstaneme tedy u nás v ČR, kde můžete zakoupit šperky ze 14 karátového zlata např. na www.klenotnictvi-online.cz . Tato firma působí na trhu již od roku 1994. 
Já bych si nyní ráda koupila nový přívěšek na řetízek, proto hledám, jaký by se mi nejvíce líbil. Pojďte se tedy se mnou podívat, jaké jsem si na uvedených stránkách vybrala. Který z nich vám připadá nejzajímavější? http://www.klenotnictvi-online.cz/zlate-privesky/2999-moderni-privesek-ve-tvaru-srdce-.html

http://www.klenotnictvi-online.cz/zlate-privesky/1832-zlaty-zirkonovy-krizek.html

http://www.klenotnictvi-online.cz/zlate-privesky/2857-atraktivni-zlaty-privesek-srdicko-s-bilym-kamimkem.html
http://www.klenotnictvi-online.cz/zlate-privesky/2857-atraktivni-zlaty-privesek-srdicko-s-bilym-kamimkem.html

http://www.klenotnictvi-online.cz/zlate-privesky/3002-zlaty-privesek-andelicka.html

http://www.klenotnictvi-online.cz/zlate-privesky/2994-zlaty-privesek-z-bileho-a-zluteho-zlata.html


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář ke článku, Radka.